FMCA2045-50CM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type SPF-500 19.69" (500.00mm)
FMCA2045-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMCA2045-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2045-50CM
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 19.6"
Detailed Description
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
SPF-500
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C