FMCA2044-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA2044-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2044-48
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type SPF-500 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
SPF-500
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C