FMCA2040-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type SPP-500LLPL 36.00" (914.40mm)
FMCA2040-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA2040-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2040-36
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
SPP-500LLPL
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
5.8 GHz
Color
Blue
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C