FMCA2030-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type SPF-250 24.00" (609.60mm)
FMCA2030-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA2030-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2030-24
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
SPF-250
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C