FMCA2026-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to 7/16 DIN SPF-250 24.00" (609.60mm)
FMCA2026-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA2026-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2026-24
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO 7/16 DIN
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
SPF-250
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to 7/16 DIN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
7/16 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C