FMCA2024-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 4.3/10 SPF-250 24.00" (609.60mm)
FMCA2024-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA2024-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2024-24
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
SPF-250
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
4.3/10 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C