FMCA2023-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to NEX SPF-250 24.00" (609.60mm)
FMCA2023-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA2023-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2023-24
Description
COAX CBL 4.3/10 TO NEX 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
SPF-250
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to NEX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
NEX10 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C