FMCA2021-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to N-Type SPF-250 36.00" (914.40mm)
FMCA2021-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA2021-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2021-36
Description
COAX CBL 4.3/10 TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
SPF-250
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C