FMCA2015/WP-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type SPO-250 24.00" (609.60mm)
FMCA2015/WP-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA2015/WP-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA2015/WP-24
Description
LOW LOSS N MALE TO N MALE WEATHE
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
SPO-250
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C