FMCA1931-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Pasternack
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to NEX SPP-250LLPL 36.00" (914.40mm)
FMCA1931-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA1931-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1931-36
Description
COAX CBL 4.3/10 TO NEX 36"
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to NEX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
NEX10 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C