FMCA1928-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to NEX SPP-250LLPL 24.00" (609.60mm)
FMCA1928-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA1928-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1928-24
Description
COAX CBL SMA TO NEX 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to NEX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
NEX10 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C