FMCA1904-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA1904-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1904-48
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO N-TYPE 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.1/9.5 to N-Type SPP-250LLPL 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.1/9.5 to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.1/9.5 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
2nd Connector
N-Type Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C