FMCA1899-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 4.3/10 SPP-250LLPL 12.00" (304.80mm)
FMCA1899-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA1899-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1899-12
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
4.3/10 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C