FMCA1897-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA1897-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1897-36
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 4.3/10 SPP-250LLPL 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
4.3/10 Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C