FMCA1895-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to N-Type SPP-250LLPL 12.00" (304.80mm)
FMCA1895-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA1895-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1895-12
Description
COAX CBL 4.3/10 TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C