FMCA1894-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA1894-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1894-36
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type SPP-250LLPL 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
SPP-250LLPL
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C