FMCA1888-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA1888-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1888-36
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.1/9.5 to N-Type SPP-250LLPL 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.1/9.5 to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.1/9.5 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C