FMCA1886-60
DigiKey Part Number
5328-FMCA1886-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1886-60
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type SPP-250LLPL 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C