FMCA1884-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA1884-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1884-48
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type SPP-250LLPL 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C