FMCA1880-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA1880-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1880-12
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA SPP-250LLPL 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C