FMCA1865-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to SMA SPP-250LLPL 12.00" (304.80mm)
FMCA1865-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA1865-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1865-12
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO SMA 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C