FMCA1856-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
L-com
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 7/16 DIN SPP-250LLPL 24.00" (609.60mm)
FMCA1856-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA1856-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1856-24
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 7/16 DIN 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 7/16 DIN
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
7/16 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C