FMCA1843-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA1843-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1843-24
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO 4.3/10 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.1/9.5 to 4.3/10 SPP-250LLPL 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
SPP-250LLPL
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.1/9.5 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.1/9.5 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
4.3/10 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C