FMCA1842-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA1842-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1842-48
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO 4.1/9.5 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.1/9.5 to 4.1/9.5 SPP-250LLPL 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.1/9.5 to 4.1/9.5
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.1/9.5 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
2nd Connector
4.1/9.5 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C