FMCA1841-50CM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to N-Type LMR 400 19.69" (500.00mm)
FMCA1841-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMCA1841-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1841-50CM
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO N-TYPE
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
LMR 400
Style
7/16 DIN to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz