FMCA1822-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA1822-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1822-48
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type SPP-250LLPL 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C