FMCA1804-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA1804-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1804-24
Description
COAX CBL N-TYPE TO QMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to QMA SPP-250LLPL 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to QMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
QMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C