FMCA1803-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA1803-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1803-12
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO QMA 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to QMA SPP-250LLPL 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to QMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
QMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C