FMCA1802-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMCA1802-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1802-50CM
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO QMA 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.1/9.5 to QMA SPP-250LLPL 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.1/9.5 to QMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.1/9.5 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
QMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C