FMCA1796-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial 4.1/9.5 to QMA SPP-250LLPL 60.0" (1.5m) 5.0'
FMCA1796-60
DigiKey Part Number
5328-FMCA1796-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1796-60
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO QMA 5'
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.1/9.5 to QMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.1/9.5 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
QMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C