FMCA1795-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA1795-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1795-48
Description
COAX CBL 4.3/10 TO QMA 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to QMA SPP-250LLPL 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to QMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
QMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C