FMCA1791-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMCA1791-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1791-50CM
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO QMA 19.6"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to QMA SPP-250LLPL 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Part Status
Obsolete
Cable Impedance
50 Ohms
Style
7/16 DIN to QMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
2nd Connector
QMA Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C