FMCA1774-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMCA1774-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1774-50CM
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO QMA 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.1/9.5 to QMA SPP-250LLPL 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
19.69" (500.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
SPP-250LLPL
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.1/9.5 to QMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.1/9.5 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
QMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C