FMCA1763-50CM
DigiKey Part Number
5328-FMCA1763-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1763-50CM
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 4.3/10 SPP-250LLPL 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
SPP-250LLPL
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
4.3/10 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C