FMCA1719-60
DigiKey Part Number
5328-FMCA1719-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1719-60
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LL160 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector
N-Type Plug, Right Angle
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C