FMCA1689-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA1689-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1689-12
Description
COAX CBL TNC TO TNC 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LL160 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C