FMCA1684-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA1684-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1684-12
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA LL160 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
LL160
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
SMA Jack
Color
Green
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C