FMCA1652-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BMA to BMA RG-316 36.00" (914.40mm)
FMCA1652-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA1652-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1652-36
Description
COAX CBL BMA TO BMA 36"
Detailed Description
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BMA to BMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
BMA Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C