FMCA1627-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BMA to N-Type 0.141" Semi-Rigid Cable 36.00" (914.40mm)
FMCA1627-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA1627-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1627-36
Description
COAX CBL BMA TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
0.141" Semi-Rigid Cable
Style
BMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
11 GHz