FMCA1625-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA1625-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1625-24
Description
COAX CBL BMA TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to N-Type 0.141" Semi-Rigid Cable 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
0.141" Semi-Rigid Cable
Style
BMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
11 GHz