FMCA1614-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA1614-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1614-24
Description
COAX CBL BMA TO BMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to BMA 0.141" Semi-Rigid Cable 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
0.141" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BMA to BMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
22 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
BMA Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C