FMCA1607-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BMA to SMP 0.086" Semi-Rigid Cable 36.00" (914.40mm)
FMCA1607-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA1607-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1607-36
Description
COAX CBL BMA TO SMP 36"
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Style
BMA to SMP
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
SMP Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C