FMCA1591-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA1591-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1591-24
Description
COAX CBL BMA TO BMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to BMA 0.086" Semi-Rigid Cable 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Style
BMA to BMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
BMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C