FMCA1589-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA1589-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1589-36
Description
COAX CBL BMA TO BMA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to BMA 0.086" Semi-Rigid Cable 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Style
BMA to BMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
12.4 GHz
2nd Connector
BMA Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C