FMCA1578-36 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BMA to TNC 0.086" Semi-Rigid Cable 36.00" (914.40mm)
FMCA1578-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA1578-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1578-36
Description
COAX CBL BMA TO TNC 36"
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Obsolete
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Style
BMA to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz