FMCA1576-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA1576-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1576-36
Description
COAX CBL BMA TO TNC 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BMA to TNC 0.086" Semi-Rigid Cable 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Style
BMA to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
6 GHz