FMCA1572-24 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BMA to SMA 0.086" Semi-Rigid Cable 24.00" (609.60mm)
FMCA1572-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA1572-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1572-24
Description
COAX CBL BMA TO SMA 24"
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Obsolete
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Style
BMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
10 GHz