FMCA1500-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SSMC RG-316 60.0" (1.5m) 5.0'
FMCA1500-60
DigiKey Part Number
5328-FMCA1500-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1500-60
Description
RA SMA MALE TO SSMC PLUG CABLE R
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bulk
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SSMC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
12.4 GHz
Color
Tan
2nd Connector
SSMC Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C