FMCA1487-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SSMC LMR 100 12.00" (304.80mm)
FMCA1487-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA1487-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1487-12
Description
COAX CBL SMA TO SSMC 12"
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LMR 100
Style
SMA to SSMC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
12.4 GHz