FMCA1484-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to SSMC LMR 100 12.00" (304.80mm)
FMCA1484-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA1484-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA1484-12
Description
COAX CBL SMA TO SSMC 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LMR 100
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SSMC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
12.4 GHz
Color
Black
2nd Connector
SSMC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C